Информации за „Википедија:ВикиПроект Економија“

Основни информации

Наслов за приказВикипедија:ВикиПроект Економија
Основен клуч за подредувањеВикиПроект Економија
Големина на страницата (во бајти)6.573
Назнака на именскиот простор4
Именски просторВикипедија
Назнака на страницата65835
Јазик на содржината на страницатаmk - македонски
Модел на содржината на страницатавикитекст
Индексирање со роботиДозволено
Број на набљудувачиПомалку од 30 набљудувачи
Пренасочувања кон страницата0
Потстраници на страницата3 (0 пренасочувања; 3 непренасочувања)
Предметна назнака на ВикиподатоциQ7212331
Посети во изминатите 30 дена
4

Заштита на страницата

УредувањеДопуштено за сите корисници (бесконечно)
ПреместувањеДопуштено за сите корисници (бесконечно)
Преглед на дневникот на заштити за страницава.

Историја на уредувања

Создавач на страницатаKiril Simeonovski (разговор | придонеси)
Датум на создавање на страницата15:40, 19 септември 2008
Последен уредникBjankuloski06 (разговор | придонеси)
Датум на последното уредување01:39, 27 мај 2021
Број на уредувања26
Број на скорешни уредувања (во последните 30 дена)0
Број на скорешни одделни автори0

Својства на страницата

Превметнати предлошки (4)

Предлошки на страницава:

Единици на Википодатоци што се користат на страницава