Информации за „Википедија:Кој ја пишува Википедија“

  Основни информации

  Наслов за приказВикипедија:Кој ја пишува Википедија
  Основен клуч за подредувањеКој ја пишува Википедија
  Големина на страницата (во бајти)8.162
  Назнака на именскиот простор4
  Именски просторВикипедија
  Назнака на страницата63378
  Јазик на содржината на страницатаmk - македонски
  Модел на содржината на страницатавикитекст
  Индексирање со роботиДозволено
  Број на набљудувачиПомалку од 30 набљудувачи
  Пренасочувања кон страницата1
  Потстраници на страницата0 (0 пренасочувања; 0 непренасочувања)
  Предметна назнака на ВикиподатоциQ10760933
  Посети во изминатите 30 дена
  93

  Заштита на страницата

  УредувањеДопуштено за сите корисници (бесконечно)
  ПреместувањеДопуштено за сите корисници (бесконечно)
  Преглед на дневникот на заштити за страницава.

  Историја на уредувања

  Создавач на страницатаBrainmachine (разговор | придонеси)
  Датум на создавање на страницата03:36, 23 август 2008
  Последен уредникBjankuloski06 (разговор | придонеси)
  Датум на последното уредување00:38, 11 февруари 2023
  Број на уредувања23
  Број на скорешни уредувања (во последните 30 дена)0
  Број на скорешни одделни автори0

  Својства на страницата

  Волшебен збор (1)
  • __БЕЗСОДРЖИНА__
  Превметнати предлошки (3)

  Предлошки на страницава:

  Единици на Википодатоци што се користат на страницава