Категорија:Википедија:Основни информации

Од Википедија — слободната енциклопедија
Преработка од 17:57, 12 март 2013; направена од Addbot (разговор | придонеси) (Bot: Migrating 27 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q7020087 (translate me))
(разл) ← Претходна преработка | Последна преработка (разл) | Следна преработка → (разл)

Опис: Оваа категорија содржи некои страници на проектот коишто даваат општи информации за Википедија.