Информации за „Категорија:Енциклопедија“

  Основни информации

  Наслов за приказКатегорија:Енциклопедија
  Основен клуч за подредувањеЕнциклопедија
  Големина на страницата (во бајти)2.144
  Назнака на именскиот простор14
  Именски просторКатегорија
  Назнака на страницата133197
  Јазик на содржината на страницатаmk - македонски
  Модел на содржината на страницатавикитекст
  Индексирање со роботиДозволено
  Број на набљудувачиПомалку од 30 набљудувачи
  Пренасочувања кон страницата1
  Предметна назнака на ВикиподатоциQ9980099
  Централен описВикимедиина категорија
  Посети во изминатите 30 дена
  62

  Информации за категоријата

  Вкупен број на членови7
  Број на страници0
  Број на поткатегории7
  Број на податотеки0

  Заштита на страницата

  УредувањеДопуштено за сите корисници (бесконечно)
  ПреместувањеДопуштено за сите корисници (бесконечно)
  Преглед на дневникот на заштити за страницава.

  Историја на уредувања

  Создавач на страницатаBrainmachine (разговор | придонеси)
  Датум на создавање на страницата20:43, 24 јули 2009
  Последен уредникBrainmachine (разговор | придонеси)
  Датум на последното уредување11:09, 11 август 2012
  Број на уредувања8
  Број на скорешни уредувања (во последните 30 дена)0
  Број на скорешни одделни автори0

  Својства на страницата

  Превметнати предлошки (7)

  Предлошки на страницава:

  Единици на Википодатоци што се користат на страницава