Информации за „Македон“

  Основни информации

  Наслов за приказМакедон
  Основен клуч за подредувањеМакедон
  Големина на страницата (во бајти)946
  Назнака на именскиот простор0
  Назнака на страницата8619
  Јазик на содржината на страницатаmk - македонски
  Модел на содржината на страницатавикитекст
  Индексирање со роботиДозволено
  Број на набљудувачиПомалку од 30 набљудувачи
  Пренасочувања кон страницата0
  Се вбројува во содржински странициДа
  Предметна назнака на ВикиподатоциQ1121864
  Централен описпојаснителна страница
  Посети во изминатите 30 дена
  164

  Заштита на страницата

  УредувањеДопуштено за сите корисници (бесконечно)
  ПреместувањеДопуштено за сите корисници (бесконечно)
  Преглед на дневникот на заштити за страницава.

  Историја на уредувања

  Создавач на страницатаBjankuloski06 (разговор | придонеси)
  Датум на создавање на страницата00:43, 5 март 2006
  Последен уредник2a02:2149:87d2:8400:d6c:22cd:d5e2:c6fe (разговор)
  Датум на последното уредување20:49, 14 јули 2020
  Број на уредувања12
  Број на скорешни уредувања (во последните 30 дена)0
  Број на скорешни одделни автори0

  Својства на страницата

  Единици на Википодатоци што се користат на страницава
  Преземено од „https://mk.wikipedia.org/wiki/Македон