Вікіпедія:Проєкт:Тематичний тиждень/Тиждень Києва 2019
Перейти до навігації
Перейти до пошуку
Назва Тижня: Тиждень Києва
Обґрунтування Тижня: В українській Вікіпедії тематичний захід присвячений нашій столиці востаннє проводився ще 9 років тому. Серед запропонованих тем до написання — статті які мають відповідники у російській, англійській та польській вікіпедіях, але української версії, на жаль, немає. До покращення запропоновані статті, які мають найбільшу відвідуваність у різних мовних розділах, але все ще не мають відповідного до їхньої популярності стану. Також зазначені короткі статті, котрі потребують розширення, і статті, які мають певні проблеми, перелічені у відповідному розділі.
Період: 16 — 29 вересня
Таблиця учасників і статей тижня[ред. код]
№ | Учасник, підпис[1] | Статті до написання[2] | статті до поліпшення | Статті за можливості[3] |
---|---|---|---|---|
1 | — Шиманський હાય! 13:23, 25 серпня 2019 (UTC) | |||
2 | --Xsandriel (обговорення) 08:16, 26 серпня 2019 (UTC) | пам'ятки архітектури | вулиці, місцевості | |
3 | --Анна Мороз (обговорення) 07:07, 27 серпня 2019 (UTC) | Четверта влада (фільм), Справа Фаруелла, Мебіус (фільм) | ||
4 | --Дми88 (обговорення) 20:10, 3 вересня 2019 (UTC) | |||
4 | --Андрій Гриценко (обговорення) 15:33, 16 вересня 2019 (UTC) | |||
5 | --ХЕндрюХ (обговорення) | Інтеркас | ||
6 | --Лапчук (обговорення) | Чорний хрест | ||
7 | --Дмитро Савченко (обговорення) 12:50, 26 вересня 2019 (UTC) |
Статті до створення[ред. код]
Географія[ред. код]
Вулиці[ред. код]
Дарницький район[ред. код]
- 2-й провулок Валентини Терешкової (Київ)
- 2-й провулок Гоголя (Київ)
- Заканальна вулиця (Київ)
- Запашний провулок (Київ)
- Заплавний провулок (Київ)
- 1-й провулок Івана Франка (Київ)
- 2-й провулок Івана Франка (Київ)
- 3-й провулок Івана Франка (Київ)
- 4-й провулок Івана Франка (Київ)
- Інженерна вулиця (Київ, Дарницький район)
- Інженерний провулок (Київ, Дарницький район)
- 1-й провулок Крилова (Київ)
- 2-й провулок Крилова (Київ)
- 3-й провулок Крилова (Київ)
- Провулок Лермонтова (Київ)
- 3-й провулок Лермонтова (Київ)
- 4-й провулок Лермонтова (Київ)
- 5-й провулок Лермонтова (Київ)
- 1-й Левадний провулок (Київ)
- 2-й Левадний провулок (Київ)
- Липова вулиця (Київ, Дарницький район)
- 1-й Польовий провулок (Київ)
- Радісний провулок (Київ)
- Провулок Толстого (Київ)
- 1-й Тупиковий провулок (Київ)
- 2-й Тупиковий провулок (Київ)
- 3-й Тупиковий провулок (Київ)
- Провулок Шевченка (Київ, Дарницький район)
- Шкільна вулиця (Київ, Дарницький район)
- Щасливий провулок (Київ)
- Ялинковий провулок (Київ, Бортничі)
Подільський район[ред. код]
Солом'янський район[ред. код]
Місцевості[ред. код]
Історія[ред. код]
Київська Русь[ред. код]
Велике князівство Литовське[ред. код]
Війти[ред. код]
Російська імперія[ред. код]
Економіка[ред. код]
Підприємці[ред. код]
Транспорт[ред. код]
Політика[ред. код]
Громадські активісти[ред. код]
Організації[ред. код]
Політики[ред. код]
- Адонц Авет Робертович
- Бугера Михайло Євгенович[ru]
- Карл фон Лівен[ru]
- Лобов Олег Іванович
- Володимир Моллов[bg]
- Борис Суварін
- Трепов Олександр Федорович
- Морріс Чайлдс[en]
- Шполянський Леонтій Васильович[ru]
ЗМІ[ред. код]
Журналісти[ред. код]
Радіо[ред. код]
Освіта[ред. код]
Університети[ред. код]
КНУ[ред. код]
Факультети[ред. код]
- Історико-філологічний факультет Київського університету
- Історико-філософський факультет Київського університету
- Історичний факультет Київського університету
- Факультет романо-германської філології Київського університету
- Фізико-математичний факультет Київського університету
Наука[ред. код]
Науковці[ред. код]
Геологи[ред. код]
Економісти[ред. код]
Історики[ред. код]
Літературознавець[ред. код]
Математики[ред. код]
Медики[ред. код]
Мовознавці[ред. код]
Психіатри[ред. код]
Соціологи[ред. код]
Фізики[ред. код]
- Кельман Веніамін Мойсейович
- Книжник Вадим Генріхович
- Рудольф Планк[de]
- Ігаль Тальмі
- Файн Веніамін Мойсейович[en]
- Фінк Лев Матвійович[ru]
Хіміки[ред. код]
Культура[ред. код]
Архітектура[ред. код]
Архітектори[ред. код]
- Бадяєва Катерина Валеріївна
- Ейснер Володимир Володимирович
- Панченко Олександр Михайлович
- Плащенко Євген Миколайович
- Працюк Олександр Миронович
- Сидоров Костянтин Олександрович
- Сницарев Анатолій Опанасович
Ландшафтна архітектура[ред. код]
Пам'ятники[ред. код]
- Пам'ятник Імадеддіну Насімі (Київ)
- Пам'ятник екіпажу бронепоїзда «Таращанець»
- Пам'ятник поету О. С. Пушкіну[d][4]
Споруди[ред. код]
Архітектурні об'єкти[ред. код]
- Комплекс споруд Київського вищого військового авіаційного інженерного училища — вул. Авіаконструктора Антонова, 2/32, Повітрофлотський проспект, 30)
- Селище ГВФ (рос. «Гражданский воздушный флот») — між вул. Донецькою та Чоколівським бульваром
- Будинок початку 20 століття (Об'єкт культурної спадщини Солом'янського району) — вул. Генерала Генадія Воробйова, 4/1
- Школа № 69, корпус 1930-х років (Об'єкт культурної спадщини Солом'янського району) — вул. Донецька, 25
- Будинок житловий — вул. Генерала Генадія Воробйова, 5
- Житлові будинки для офіцерів—вихователів Миколаївського артилерійського училища — вул. Генерала Генадія Воробйова, 3
- Житловий будинок (Пам'ятки архітектури) — вул. Генерала Генадія Воробйова, 1/26
- Меморіальний будинок (Пам'ятка історії місцевого значення) — артилерійське інженерне училище ім. С. М. Кірова — просп. Повітрофлотський, 42
- Збережений будинок Першотравневого селища — вул. Левка Мацієвича, 5
- Будинок культурного центру УТОГ (Українського ТОвариства Глухих) — вул. Генерала Генадія Воробйова, 6
- Школа №69 (Київ) (архітектурний об'єкт)
Історичні та пам'ятні місця[ред. код]
- Пам'ятник Островський Микола Олексійович (Київ) (Пам'ятка історії місцевого значення) — Повітрофлотський проспект, 33
- Пам'ятник Костянтину Ушинському (Київ) — у сквері на перехресті Чоколівського бульвару з Пітерською вулицею
- [[Пам'ятний знак на честь студентів, викладачів та співробітників будівельного інституту, що загинули в роки Великої Вітчизняної війни 1941-45 рр.]] - Київ, Повітрофлотський просп. 31 (територія КНУБА)
Балет[ред. код]
Кінематограф[ред. код]
Актори[ред. код]
- Балтер Алла Давидівна
- Іна Беніта
- Ганс Зонкер[de]
- Марія Каневська
- Діана Каренне
- Ольга Козакевич (актриса)
- Сібіл Ей
- Померанцев Юрій Борисович
- Самсонова Надія Василівна
- Алек Утгофф
Кіностудія імені Олександра Довженка[ред. код]
Фільми[ред. код]
- Адреса вашого дому
- Алтунін приймає рішення
- Берег надії
- Варчина земля
- Віщує перемогу
- Всюди є небо
- Втеча з палацу
- Далеке і близьке
- Дивна відпустка
- Запрошення до танцю
- Коли починається юність
- Кривавий світанок
- Майська ніч
- Між добрими людьми
- Місяць травень
- Мужність (фільм)
- На самоті з ніччю
- Наближення до майбутнього
- Над Черемошем
- Немає невідомих солдатів
- Нерозлучні друзі
- Ніна (фільм, 1971)
- Одиниця «з обманом»
- Під свист куль
- Повернення Вероніки
- Прапори на баштах
- Серце Бонівура (фільм)
- Снігове весілля
- Таємниця партизанської землянки
- Така вона, гра
- Тривожна молодість
- Тут нам жити
- Хочу вірити
- Щовечора після роботи
Оператори[ред. код]
Література[ред. код]
Письменники[ред. код]
- Водолазкін Євген Германович[ru]
- Юзеф Гарлінський
- Кисилевський Веніамін Юхимович[ru]
- Костюкович Олена Олександрівна
- Мілош Косіна[cs]
- Мендельсон Міра Олександрівна
- Лев Нуссимбаум
- Оскар Парланд[de]
- Серебрякова Галина Йосипівна
- Хелемендик Сергій Вікторович[ru]
- Хотимський Борис Ісакович
Поети[ред. код]
Мода[ред. код]
Моделі[ред. код]
Музеї[ред. код]
- Геологічний музей
- Меморіальний будинок-музей Григорія Світлицького
- Музей кіностудії імені Олександра Довженка
- Музей «О. С. Пушкін та декабристи на Україні»
- Музей першого президента України Леоніда Кравчука
- Музей прикордонних військ України
Мистецтво[ред. код]
Художники[ред. код]
- Їржі Вовк[cs]
- Александра Гільдебрандт
- Громадський Микола Олександрович[ru]
- Лідія Ковачева
- Коренєв Володимир Миколайович[bg]
- Кулик Олег Борисович[ru]
- Катерина Поллок[es]
Казимир Малевич[ред. код]
- Картини
- Англієць у Москві
- Без назви (Малевич)
- Голова селянської дівчини
- Динамічний супрематизм
- Дроворуб
- Жінка з відрами
- На жатву (Марфа і Ванька)
- Точильник
- Скаче червона кіннота
- Супрематизм (з вісьмома прямокутниками)
- Супрематизм № 58. Жовте і чорне
- Чорний хрест
- Чотири квадрати
Карикатуристи[ред. код]
Музика[ред. код]
Автори пісень[ред. код]
Диригенти[ред. код]
Музиканти[ред. код]
Композитори[ред. код]
Піаністи[ред. код]
Скрипалі[ред. код]
Співаки[ред. код]
Танці[ред. код]
Танцюристи[ред. код]
Театр[ред. код]
Фотографія[ред. код]
Фотографи[ред. код]
Спорт[ред. код]
Баскетбол[ред. код]
Баскетболісти[ред. код]
- Бережний Віктор Вікторович[ru]
- Гладун Вадим Іванович
- Павло Єрмолінський
- Ігор Мельник (баскетболіст)[lv]
- Пінчук Ігор Борисович[ru]
Тренери[ред. код]
Команди[ред. код]
Бокс[ред. код]
Боксери[ред. код]
Боротьба[ред. код]
Змагання[ред. код]
Велоспорт[ред. код]
Велогонщики[ред. код]
Волейбол[ред. код]
Волейболісти[ред. код]
Змагання[ред. код]
Гандбол[ред. код]
Гандболісти[ред. код]
Команди[ред. код]
Гімнастика[ред. код]
Гімнасти[ред. код]
Тренери[ред. код]
Гірськолижний спорт[ред. код]
Гірськолижники[ред. код]
Дзюдо[ред. код]
Дзюдоїсти[ред. код]
Змагання[ред. код]
Змішані бойові мистецтва[ред. код]
Кіберспорт[ред. код]
Кіберспортсмени[ред. код]
Ковзанярський спорт[ред. код]
Змагання[ред. код]
Легка атлетика[ред. код]
- Клименко Олександр Анатолійович (легкоатлет)[ru]
- Кудинський Віктор Володимирович[en]
- Рубанко Артем Борисович[en]
- Саволайнен Микола Миколайович[ru]
Настільний теніс[ред. код]
Тенісисти[ред. код]
Плавання[ред. код]
Плавці[ред. код]
- Домбровський Вадим Олександрович[ru]
- Костянтин Дубровін
- Максим Подопригора
- Анатолій Скавронський[en]
Пляжний футбол[ред. код]
Команди[ред. код]
Ралі[ред. код]
Гонщики[ред. код]
Регбі[ред. код]
Регбісти[ред. код]
Спортивне орієнтування[ред. код]
Змагання[ред. код]
Стрибки у воду[ред. код]
Змагання[ред. код]
Чемпіонат Європи зі стрибків у воду 2017[ред. код]
- Чемпіонат Європи зі стрибків у воду 2017, чоловіки, трамплін 1 метр[en]
- Чемпіонат Європи зі стрибків у воду 2017, чоловіки, трамплін 3 метри[en]
- Чемпіонат Європи зі стрибків у воду 2017, чоловіки, синхрон, трамплін 3 метри[en]
- Чемпіонат Європи зі стрибків у воду 2017, чоловіки, синхрон, платформа 10 метрів[tr]
- Чемпіонат Європи зі стрибків у воду 2017, командні змагання[en]
- Чемпіонат Європи зі стрибків у воду 2017, мікст, платформа 10 метрів[en]
- Чемпіонат Європи зі стрибків у воду 2017, мікст, трамплін 3 метри[en]
- Чемпіонат Європи зі стрибків у воду 2017, жінки, синхрон, платформа 10 метрів[en]
- Чемпіонат Європи зі стрибків у воду 2017, жінки, синхрон, трамплін 3 метри[en]
- Чемпіонат Європи зі стрибків у воду 2017, чоловіки, платформа 10 метрів[en]
- Чемпіонат Європи зі стрибків у воду 2017, жінки, трамплін 1 метр[en]
- Чемпіонат Європи зі стрибків у воду 2017, жінки, трамплін 3 метри[en]
- Чемпіонат Європи зі стрибків у воду 2017, жінки, платформа 10 метрів[en]
Стрілецький спорт[ред. код]
Стрільці[ред. код]
Теніс[ред. код]
Тенісисти[ред. код]
Футбол[ред. код]
Змагання[ред. код]
- Кубок України з футболу серед жінок 1992
- Кубок України з футболу серед жінок 1994
- Кубок України з футболу серед жінок 1995
- Кубок України з футболу серед жінок 1996
- Кубок України з футболу серед жінок 1997
- Міжнародний турнір у Києві[pt]
Команди[ред. код]
Арсенал[ред. код]
- Футболісти
Динамо[ред. код]
- Сезони
- Сезон ФК «Динамо» (Київ) 1966[it]
- Сезон ФК «Динамо» (Київ) 1984[it]
- Сезон ФК «Динамо» (Київ) 1985[it]
- Сезон ФК «Динамо» (Київ) 1986[it]
- Сезон ФК «Динамо» (Київ) 1990[it]
- Сезон ФК «Динамо» (Київ) 1992[en]
- Сезон ФК «Динамо» (Київ) 1998—1999[en]
- Сезон ФК «Динамо» (Київ) 2018—2019
- Сезон ФК «Динамо» (Київ) 2019—2020
- Футболісти
Оболонь-Бровар[ред. код]
- Футболісти
- Андрій Будний
- Алан Дзуцев
- Костянтин Коваленко
- Павло Котовенко
- Павло Лук'янець
- Ростовський Сергій Анатолійович
ЦСКА[ред. код]
- Тренери
- Футболісти
- Володимир Добриков
- Юрій Дорошенко
- Ігор Калєшин
- Кравченко Володимир Олександрович
- Малімон Іван Іванович
- Вадим Шевченко
- Шинкарьов Андрій Вікторович
Футболісти, уродженці міста[ред. код]
- Іван Булгаков
- В'ячеслав Євтушенко
- Артем Засядьвовк
- Сергій Косовський
- Антон Кривоцюк
- Богдан Кушніренко
- Юрій Лавриненко
- Олексій Мілютін
- Сандро Цвейба
- Павло Циркуненко
Футзал[ред. код]
Команди[ред. код]
Художня гімнастика[ред. код]
Гімнасти[ред. код]
Змагання[ред. код]
Шахи[ред. код]
Шахісти[ред. код]
Шашки[ред. код]
Змагання[ред. код]
- Чемпіонат СРСР з міжнародних шашок серед чоловіків 1956[ru]
- Чемпіонат СРСР з міжнародних шашок серед чоловіків 1959[ru]
- Чемпіонат СРСР з міжнародних шашок серед чоловіків 1982[ru]
Релігія[ред. код]
Монастирі[ред. код]
Релігійні діячі[ред. код]
Злочинність[ред. код]
Злочинці[ред. код]
Інше[ред. код]
Статті до поліпшення[ред. код]
Найпопулярніші статті[ред. код]
Число після назви статті показує кількість переглядів у 2018 році:
-
Київ, 366,0 тис.
-
Дніпро, 157,3 тис.
-
Софійський собор, 145,8 тис.
-
Кирило-Мефодіївське товариство, 136,1 тис.
-
Михайло Булгаков, 90,3 тис.
-
Києво-Печерська лавра, 83,7 тис.
-
Позитив, 80,2 тис.
-
NK, 79,9 тис.
-
Потап, 75,5 тис.
-
Євромайдан, 74,0 тис.
-
Марина Порошенко, 72,6 тис.
-
Максим Рильський, 72 тис.
-
Надія Савченко, 70,6 тис.
-
Віталій Кличко, 68,9 тис.
-
Катерина Осадча, 67,9 тис.
-
Динамо, 62,7 тис.
-
«Місто», 56,2 тис.
Створені статті[ред. код]
В обговорення створених статей, будь ласка, додавайте шаблон {{Kyiv2019-week-new}} . Посилання на створені статті додавайте у цей перелік |
- 6 вересня
- Будний Андрій Миронович
- Дорошенко Юрій Володимирович
- 7 вересня
- Камоліддін Мурзоєв
- 8 вересня
- Недашковський Юрій Юрійович
- Будинок із левами (Київ)
- 9 вересня
- Будинок національних творчих колективів України
- 11 вересня
- Дзуцев Алан Феліксович
- 12 вересня
- Коваленко Костянтин Петрович
- Монументально-декоративні композиції станцій Київського метрополітену
- 13 вересня
- Втеча з палацу
- 14 вересня
- Прибутковий будинок (бульвар Шевченка, 31)
- 15 вересня
- Котовенко Павло Іванович
- Лук'янець Павло Юрійович
- 16 вересня
- Сухарєва Груня Юхимівна
- Качкаров Сергій Григорович
- Фоміних Микола Федорович
- 17 вересня
- Самсонова Надія Василівна
- Добриков Володимир Григорович
- Чорний хрест
- Позняковська Наталя Миколаївна
- 18 вересня
- Будинок на вулиці Саксаганського, 25
- Садиба на вулиці Саксаганського, 27
- Марія Каневська
- Голова селянської дівчини
- Точильник
- Скаче червона кіннота
- Шевченко Вадим Вікторович
- Замок барона Штейнгеля
- Калєшин Ігор Вікторович
- Микита (Печерський)
- 19 вересня
- Воскресенські сади
- Будинок Бендерського
- Булгаков Іван Опанасович
- Євтушенко В'ячеслав Вадимович
- Білий хрест (картина)
- На жатву (Марфа і Ванька)
- Чотири квадрати
- 20 вересня
- Четверта влада (фільм)
- Серебрякова Галина Йосипівна
- Засядьвовк Артем Ігорович
- Косовський Сергій Віталійович
- Супрематизм № 58. Жовте і чорне
- Жінка з відрами
- Південно-російський робітничий союз
- Дроворуб
- Супрематизм (з вісьмома прямокутниками)
- 21 вересня
- Кривоцюк Антон Вікторович
- Кушніренко Богдан Сергійович
- Динамічний супрематизм
- Без назви (Малевич)
- 22 вересня
- Справа Фаруелла
- Світлана Хант
- Юрій Лавриненко
- 23 вересня
- Будинок на вулиці Саксаганського, 31/27
- Будинок на вулиці Саксаганського, 28
- Мілютін Олексій Віталійович
- Цвейба Сандро Ахрикович
- Шаблон:Київські прибуткові будинки
- Англієць у Москві
- 24 вересня
- Мебіус (фільм)
- Національний геологічний музей НАН України
- Меморіальний будинок-музей Григорія Світлицького
- Циркуненко Павло Олександрович
- Артур М'юзік (футбольний клуб)
- Інтеркас
- 25 вересня
- 2-й провулок Валентини Терешкової (Київ)
- 1-й провулок Івана Франка (Київ)
- 2-й провулок Івана Франка (Київ)
- 3-й провулок Івана Франка (Київ)
- 4-й провулок Івана Франка (Київ)
- Інженерний провулок (Київ, Дарницький район)
- Ялинковий провулок (Київ, Бортничі)
- Голова селянина (картина Малевича, 1911)
- 1-й Левадний провулок (Київ)
- 1-й Тупиковий провулок (Київ)
- Прибуткові будинки Києва
- 26 вересня
- 2-й Тупиковий провулок (Київ)
- 3-й Тупиковий провулок (Київ)
- Спартак (жіночий футбольний клуб, Київ)
- Оболонь-Бровар-2
- Померанцев Юрій Борисович
- Провалля (Київ)
- Тихон (Мединський)
- 27 вересня
- Садиба на вулиці Саксаганського, 30
- Будинок на вулиці Саксаганського, 33-35/30
- Костилєв Олександр Олегович
- 28 вересня
- Мінскер Карл Самійлович
- Хотимський Борис Ісакович
- Альтернатива (Київ)
- Бунге Федір Андрійович
- Люба Шумейко
- ХІТ (футзальний клуб)
- Ейснер Володимир Володимирович
- Прибутковий будинок Грецького Катерининського монастиря
- 29 вересня
- Метрополітен (футзальний клуб, Київ)
- Планета-НУХТ (Київ)
- Климов Валерій Олександрович (скрипаль)
- Ольга Козакевич (актриса)
Поліпшені статті[ред. код]
В обговорення поліпшених статей, будь ласка, додавайте шаблон {{Kyiv2019-week-improve}}. Посилання на покращені статті додавайте у цей перелік |
- 22 вересня
Див. також[ред. код]
Примітки[ред. код]
- ↑ для ухвалення позитивного рішення про проведення необхідним є мінімум 3 учасники
- ↑ для ухвалення позитивного рішення про проведення необхідним є мінімум 15 статей
- ↑ Тут, на відміну від статей до створення і до поліпшення можна подати загальні побажання до створення або поліпшення статей
- ↑ шкода, що не було статті, коли зносили, зібрали б переглядів