Предлошка:Википедија:Визија и мисија/doc

Од Википедија — слободната енциклопедија

Опис[уреди извор]

Информативна кутија за визијата на Фондацијата Викимедија и мисијата на Викимедија на македонски јазик. Видете каде е искористен.