e
OSOBNOST
|
Jiří Josef Otter se narodil jako syn evangelického faráře nového Husova sboru na Jižním předměstí v Plzni a velkého evangelizátora, Ebenezera Ottera. Maturoval na klasickém gymnáziu roku 1938. Vysokoškolské studium klasické filologie na Filosofické fakultě UK bylo přerušeno uzavřením vysokých škol nacisty. Známé uzavření pražských kolejí německými vojáky se jej nedotklo, protože byl ubytován v Husově domě v Jungmannově ulici, sídle Českobratrské církve evangelické (a ne na univerzitní koleji).
|
|
|
e
KATEGORIE
|
- Bible: Apokryfy, Exegeze, Postavy, Starý zákon, Nový zákon, Biblické překlady
- Církev: Katolická církev, Pravoslaví, Protestantství, Reformované církve, Ekumenismus, Kréda
- Dějiny křesťanství: Církevní otcové, Hereze, Inkvizice, Křesťané, Svatí, Spisy, Čarodějnické procesy, Reformace
- Bohoslužba: Svátosti, Liturgický rok, Církevní hudba
- Církevní architektura: Kostely, Kaple, Kláštery, Křížové cesty, Fary
|
|
|
e
VÝVOJ KŘESŤANSKÝCH CÍRKVÍ
|
|
|
e
NOVÉ ČLÁNKY
|
- Ježíšova chronologie, 28. 3. 2024
- Marie-Eugenie Milleret de Brou, 27. 3. 2024
- Jidášův polibek, 27. 3. 2024
- Jidášova dohoda, 27. 3. 2024
- Ježíšovy modlitby, 27. 3. 2024
- Kázání na rovině, 26. 3. 2024
- Legenda o sv. Prokopu, 26. 3. 2024
- Italský vojenský ordinariát, 25. 3. 2024
- Česká středověká legenda, 25. 3. 2024
- Legenda o Jidášovi, 25. 3. 2024
- Clelia Barbieri, 25. 3. 2024
- Vicente Toledano Valenciano, 25. 3. 2024
- Kostel Narození svatého Jana Křtitele (Obříství), 25. 3. 2024
- Antolín Astorga Díez, 25. 3. 2024
- Enrique Serra Chorro, 25. 3. 2024
- Sedlecká monstrance, 25. 3. 2024
- Vita maior, 25. 3. 2024
- Besědy na evangelije, 25. 3. 2024
- Celestina Donati, 24. 3. 2024
- José Aurelio Calleja de Hierro, 24. 3. 2024
- José Gutiérrez Arranz, 24. 3. 2024
- Seznam biskupů diecéze Adria-Rovigo, 24. 3. 2024
- Felipe Ripoll Morata, 24. 3. 2024
- Diecéze Adria-Rovigo, 24. 3. 2024
- Diecéze Chioggia, 24. 3. 2024
- Martin z Leónu, 24. 3. 2024
- Alexandr (biskup vjatský), 24. 3. 2024
- Alexandr (Dobrynin), 24. 3. 2024
- Patriarchální exarchát Patmos, 24. 3. 2024
- Vita minor, 24. 3. 2024
- Teologická škola Chalki, 24. 3. 2024
- Alexandros (Dilanas), 24. 3. 2024
- Alexandr (Golovin), 24. 3. 2024
- Versus de passione sancti Adalberti, 24. 3. 2024
- Diffundente sole iustitiae radios, 24. 3. 2024
- Slovo o objevení ostatků sv. Klimenta, 24. 3. 2024
- Abecední modlitba, 24. 3. 2024
- Aleksandrs (Vītols), 23. 3. 2024
- Alexandr (Bjalozor), 23. 3. 2024
- František Caracciolo, 23. 3. 2024
- Candelaria Paz-Castillo Ramírez, 23. 3. 2024
- Alexandr (Bogdanov), 23. 3. 2024
- Akakij (Zaklinskij), 23. 3. 2024
- Raimo Goyarrola, 23. 3. 2024
- Arcidiecéze palembangská, 23. 3. 2024
- Jiří Jan Vícha, 23. 3. 2024
- Diecéze Concordia-Pordenone, 22. 3. 2024
- Ardanus z Tournus, 22. 3. 2024
- Diecéze Vittorio Veneto, 21. 3. 2024
- Diecéze Treviso, 21. 3. 2024
- Jan Cori, 21. 3. 2024
- Maria od Vtělení Sordini, 21. 3. 2024
- Ježíšův rodokmen, 21. 3. 2024
- Hagia Eiréné, 21. 3. 2024
- Adrianos (Sergakis), 20. 3. 2024
- Herrada z Landsberga, 20. 3. 2024
- Diecéze Belluno-Feltre, 19. 3. 2024
- Diecéze Verona, 19. 3. 2024
- Adam (Filippovskij), 18. 3. 2024
- Diecéze Terst, 18. 3. 2024
- Mučedníci z Ntaou Penteli, 18. 3. 2024
- Christodoulos a Anastasia, 18. 3. 2024
- Nikolas Planas, 17. 3. 2024
- Sáva Nový, 17. 3. 2024
- Maria Rosa Flesch, 17. 3. 2024
- František Adámek (kněz), 17. 3. 2024
- Chrám Svaté Trojice (Anadyr), 16. 3. 2024
- Eva (katolický časopis), 16. 3. 2024
- Svatá Soteris, 16. 3. 2024
- Ježíšovo narození, 16. 3. 2024
- Mikel Beltoja, 16. 3. 2024
- Hugo z Fosses, 16. 3. 2024
- Eusebia Palomino Yenes, 16. 3. 2024
- Anastázie Patricijka, 16. 3. 2024
- Klára z Rimini, 16. 3. 2024
- Austrebertha, 16. 3. 2024
- Marta Wiecka, 16. 3. 2024
- Michail Ivanovič Abramov, 15. 3. 2024
- Lesní kostel Godula, 15. 3. 2024
- Aggej (Kolosovskyj), 15. 3. 2024
- Lesní kostel Kostelky, 15. 3. 2024
- Lesní kostel Zakámen, 15. 3. 2024
- Agathonikos (Nikolaidis), 14. 3. 2024
- Heribert z Kolína, 14. 3. 2024
- Baptistický kostel (Žytomyr), 14. 3. 2024
- Baptistický kostel (Luck), 14. 3. 2024
- Ježíšův život, 14. 3. 2024
- Maria Giuseppina Catanea, 13. 3. 2024
- Eparchie Arusha a Střední Tanzanie, 13. 3. 2024
- Metropolie Aksúm, 13. 3. 2024
- Metropolie Akkra, 13. 3. 2024
- Povolání učedníků, 13. 3. 2024
- Vyvolení dvanácti apoštolů, 13. 3. 2024
- Eulogius z Córdoby, 13. 3. 2024
- Amálie Millerová, 13. 3. 2024
- Desiderius z Vienne, 13. 3. 2024
- Isfrid z Ratzeburgu, 12. 3. 2024
- Kaple svatého Havla (St. Gallen), 12. 3. 2024
- Agafodor (Preobraženskij), 12. 3. 2024
- Agathangjel (Çamçe), 12. 3. 2024
- Agathangelos (Charamantidis), 12. 3. 024
- Agathangelos (Scholarios), 12. 3. 2024
- Jiljí Hůlek, 12. 3. 2024
- Svatá Publia (diákonka), 12. 3. 2024
- Ferdinand Beneš, 12. 3. 2024
- Olympiada diakonisa, 12. 3. 2024
- František Srdínko, 12. 3. 2024
|
|
|
|